Stosujemy wszystkie niezbędne procesy technologiczne używane w przemyśle metalowym oraz budownictwie.
Cynkowanie ogniowe
Proces cynkowania ogniowego polega na zanurzeniu elementów metalowych w płynnym cynku (450°C) po uprzednim przygotowaniu powierzchni, który dociera do wszystkich nawet trudno dostępnych miejsc. Wszystkie profile kwadratowe oraz okrągłe posiadają otwory technologiczne (odpowietrzające), przez które przepływa ocynk. Tak więc są one pokryte warstwą ocynku również od wewnątrz. Warstwa cynku zapewnia grubą powłokę, która zapewnia trwałość antykorozyjną na okres około 40 lat!
Metoda cynkowania ogniowego jest aktualnie najbardziej rozpowszechnioną metodą zabezpieczenia antykorozyjnego stosowana w budownictwie oraz przemyśle. Powłoka stanowi integralną część ogrodzenia stosowaną przez wszystkich producentów ogrodzeń. Nie jest ona jednak powłoką dekoracyjną.
Nasza firma współpracuje z najnowocześniejszą ocynkownią zlokalizowaną w sąsiedztwie naszego zakładu. Ocynkownia Strumet jest jedną z największych ocynkowni w Polsce.
Dla zainteresowanych zaletami cynkowania ogniowego polecamy link: www.strumet.pl/ocynkownia/
Malowanie proszkowe
Jest to przemysłowa metoda nanoszenia powłoki dekoracyjnej w postaci poliestrowej farby proszkowej. Polimeryzacja farby zachodzi w temperaturze ok. 200°C. Dzięki tej metodzie uzyskujemy powłokę o bardzo dobrych właściwościach fizycznych oraz długiej żywotności.
Połączenie powłoki cynkowej oraz warstwy poliestrowej farby proszkowej daje niezwykle trwałą warstwę ochronną, której trwałość można określić jako podwojony iloczyn sumy obu tych powłok. Wierzchnia warstwa farby, która dla oka jest warstwą dekoracyjną stanowi dodatkową warstwę antykorozyjną, zabezpiecza powłokę cynku przed jego utlenianiem.
Powłoka cynkowa jest chroniona przez warstwę znajdującą się ponad nią przed wpływami atmosferycznymi i chemicznymi. Unika się w ten sposób ubytku powłoki metalicznej. Powłoka cynkowa przez długi czas jest zachowana w stanie nienaruszonym pod lakierem.